بیمه درمان خانواده

بیمه درمان خانواده

شرکت بیمه سامان

در تاریخ 1383/11/27 به منظور ارائه خدمات بیمه شروع به فعالیت نموده است. بانک سامان، شرکت سرمایه‌گذاری بانک سامان، شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه ، صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران و مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به همراه جمعی از اشخاص حقیقی و حقوقی با سوابق طولانی در صنایع مالی و تولیدی اعضای هیأت مؤسس شرکت بیمه سامان را تشکیل می‌دهند. کادر کارشناسی بیمه سامان با برخورداری از تحصیلات دانشگاهی و آشنایی کامل با صنعت بیمه، زیر نظر مدیران با تجربه، سعی در حفظ منافع بیمه شدگان خود داشته و می کوشند با ارایه مشاوره در زمینه مدیریت ریسک، از بروز خسارات احتمالی برای بیمه گذاران پیشگیری نمایند.

بیمه سامان با اعتقاد به لزوم تعامل وهمدلی با گروه های ذینفع همواره درصدد است، با اتکا به سرمایه های مالی و انسانی مناسب، خدمتی متمایز را برای بیمه گذاران خود به ارمغان آورد.

یکی از این خدمات متمایز بیمه تکمیل درمان خانواده میباشد..

بیمه تکمیل درمان

   بیمه تکمیلی چیست؟

یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین انواع‌ پوشش‌های بیمه‌‌ای، بیمه‌ تکمیلی درمان است‌. با توجه‌ به‌ اینکه‌ انسان همواره‌ در معرض‌ خطر انواع‌ مختلف‌ بیماری‌ها بوده‌ و هست‌، به ناچار برای معالجه‌ بیماری و بهبودی، متقبل‌ هزینه‌‌های سنگین‌ پزشکی، دارو، عمل‌ها‌ی جراحی و مخارج‌ بیمارستان‌ می‌شود. به‌ منظور کمک‌ در پرداخت چنین‌ هزینه‌هایی، بیمه‌های درمانی طراحی و به متقاضیان ارائه می‌گردند.

بیمه های تکمیل درمان به دو دسته 1.سازمانی 2.خانواده  تقسیم میشوند.

    بیمه تکمیلی خانواده

از آنجایی که تمام افراد نمی‌توانند تحت نظر ارگان یا سازمان خاصی به صورت گروهی بیمه تکمیلی درمان را تهیه نمایند، بیمه سامان اقدام به ارائه طرح بیمه تکمیلی برای خانواده‌ها نموده است.
در بیمه تکمیلی خانواده، ما به عنوان بیمه‌گر متعهد می‌شویم که کلیه هزینه‌های درمانی و بیمارستانی بیمه‌گذار شامل هزینه‌های بیمارستانی، عمل‌های جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپایی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، دارو و دندانپزشکی را براساس شرایط بیمه‌نامه تکمیلی درمان خانواده و فرانشیز توافق شده پرداخت کنید

بیمه تکمیلی خانواده سامان خدمات خود را در قالب 12 طرح ارائه کرده‌است که پوشش‌ها و سقف تعهدات هرکدام از آنها در مدت یک‌سال در جدول شماره یک، و شرح هریک از تعهدات در جدول شماره دو، بیان شده‌است.
همچنین توضیحات مربوط به خرید بیمه تکمیلی خانواده سامان بدون داشتن بیمه‌ پایه، دوره انتظار، فرانشیز، شرایط سنی، شرایط بیمه تکمیلی خانوادگی، روش‌های پرداخت حق‌بیمه‌ تکمیلی و فرآیند دریافت هزینه‌های پزشکی از بیمه سامان را می‌توانید در ادامه‌ی جدول‌ها مطالعه کنید.

سقف تعهدات به تفکیک طرح ها :

مبلغ حق بیمه به تفکیک طرح ها :

فرانشیز :

 

فرانشیز تمامی بندهای مندرج در طرح ها برابر با 10 درصد می باشد.

شرایط و میزان تخفیفات قابل ارائه :
بیمه گذار در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر مشمول اخذ 10% تخفیف بر روی مبلغ حق بیمه می گردد :
بیمه گذار دارای بیمه نامه عمر سامان بوده باشد.
در صورتیکه بیمه گذار، حق بیمه را بصورت نقدی (یکجا) پرداخت نماید.

تذکر : لازم به ذکر است، میزان تخفیف قابل ارائه در صورت داشتن  موارد فوق الذکر حداکثر 10% خواهد بود.

در صورتی که تعداد بیمه شدگان بیمه نامه 3 نفر و بیشتر باشد، صدور بیمه نامه مشمول 15% تخفیف ( مازاد بر تخفیف قبل) خواهد شد.

اضافه نرخ :

در شرایط زیر به حق بیمه ها ، اضافه نرخ تعلق می گیرد :

اضافه نرخ بابت نداشتن بیمه گر پایه :

در صورتیکه بیمه گذار فاقد بیمه گر پایه باشد،  18% بعنوان اضافه نرخ به حق بیمه (مندرج در جدول حق بیمه اصلی سالانه(جدول شماره1)) اضافه خواهد شد.

اضافه نرخ سنی (صرفاً جهت ثبت در سیستم فناوران) :

درصد اضافه نرخ سنی در جدول حق بیمه اصلی سالانه(جدول شماره1) اعمال شده است و اعداد زیر صرفاً جهت ثبت در سیستم فناوران می باشد.

تذکر مهم : اضافه نرخ سنی به طرح نسیم سامان تعلق نمی گیرد.

نحوه تقسیط :

در صورتی که بیمه گذار تقاضای پرداخت حق بیمه بصورت اقساط را داشته باشد، حداقل 30% از حق بیمه را می بایست بصورت نقدی پرداخت نموده و مابقی نهایتاً طی شش قسط مساوی و متوالی تقسیط شود.

تذکر : لازم به ذکر است، اقساط حق بیمه می بایست در 6 ماهه اول بیمه نامه پرداخت گردد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهتماسوبلاگمشاوره